Domain ve hosting hakkında

Değerli Müşterilerimiz almış olduğunuz domainlere (www.firmanız.com) açtığımız siteler için dns kayıtları,

ns1.trfirmareklam.com

ns2.trfirmareklam.com

olarak belirlenmiştir. Firmamızın prensip edindiği, domain yani alan adı hiç bir şekilde firmamız üzerinden kayıt altına alınmamaktadır. Şimdiye kadar açtığımız tüm sitelerin domainlerini alırken domain sahibi olarak sayfasını açtığımız firmaların sahipleri ve firma bilgileri üzerinden domain leri alıp site tasarımlarını yapıp teslim etmiş bulunmaktayız.

Bu siz değerli müşterilerimiz için bir güven kaynağı oluşturmuştur.

Çünkü halen nette domain sorgulaması yapıp detayına indiğimizde her 100 siteden 80 i domainleri web tasarımcıları tarafından firma ve firma yetkilisi adına alınmamıştır. Bu da domainlerinizin ilerde kaybına neden olmaktadır...

 

 DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Bu noktada, amatör olarak harçlık çıksın diye web sitesi yapıldığı internet ortamında bazı ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor. Çünkü ucuza yaptırdığınız güzel bir web sitenizi 1 yıl sonra bulamayabilirsiniz, hatta domain adınızı kaybedebilir yüksek paralar ile geri almak durumunda kalabilirsiniz. 

Çünkü web sitesi sadece bir kere yapılıp işlemi tamamlanan bir eylem değildir. en basit tanımıyla web siteniz sizin internet ortamındaki işyerinizdir. 

Domain denilen alan adı, sizin tabelanızdır, markanızdır. Ve genellikle yıllık olarak 25-35 TL. bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Bir sonraki ödemeyi vaktinde yapmazsanız domaininiz düşer ve cezaya girerek 150-200$ bir rakam ödemek zorunda kalabilirsiniz. Daha da gecikirse domain adı üzerinde hiçbir hakkınız kalmaz ve başkası satın alabilir. 

Hosting kavramı ise sizin internetteki dükkanınız anlamındadır. Site büyüklüğüne, ziyaretçi trafiğine göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Genelde yıllık olarak ücretlendirilir. Web tasarımcınız hosting firmasından takibini yapmazsa sitenizi kaybedebilirsiniz.